01.05.2017

BRNO
Po rocnej prestavke sme sa opat vratili na Slovensky okruhovy pohar, ktory zahajil sezonu na Masarykovom okruhu v Brne.
Povodne sme chceli nastupit s modifikovanym BMW M3-CS 3.0 (E36) ale pre nedodanie niektorych komponentov od nasich dodavatelov, sme stihli urobit iba mensie zmeny na podvozku a aerodynamike a startovali s rovnako starou technikou.
Okruh nas privital aprilovym pocasim, takze sa kazdu chvilu striedal dazd so slnecnym pocasim. Jedina vyhoda bola asi ze nesnezilo! :/ Zavody mechanikov tym padom zacali uz v boxoch. Pred kazdym vyjazdom sme prehodili kolesa min 3x! suche-mokre-suche-mokre J
Volny trening sme stihli vdaka pneuservisuA s.r.o. v Brne, ktory sa nam podarilo “presvedcit”.

FP: Auto bolo ale nedotacave a kedze mam rad pretacavejsie nastavenie, prehodili sme do kvalifikacie tvrdsiu zmes mokrych pneu na zadnu napravu. Nebola dalsia moznost testovania, tak sme to riskli..

QFY1: V kvalifikacii bolo ale auto extremne pretacave a cas o vyse 2 sekund horsi!
No na stastie to stacilo na P1 v triede do 3.000ccm.

RACE1: Do zavodu sme sa preto vratili do povodnemu nedotacavemu ale bezpecnemu setupu. Start bol letmy a do prvej zakruty som predbehol 2 Renaulty Clio RS III, ktore zajazdili absolutne najlepsie casy v kvalifikacii. P. Kochta na BMW 130i sa pokusal na mna chvilu tlacit ale po chybe ostal v hodinach, cim pribrzdil celu konkurenciu a s velkym naskokom stacilo prist “iba” do ciela. Trat ale osychala a bolo nutne vyhladavat vodu a chladit pneumatiky. Na stastie vydrzali a z prvej sachovnicovej vlajky som sa tesil z celym teamom! J

QFY2: Kedze auto na vode fungovalo na 1-, nerobili sme ziadne zmeny iba bezny servis. V kvalifikacii vsak P. Kochta na BMW 130i zajazdil o 0,084s lepsi cas a Marian Polonyi na mna stracal az 10 sekund!

RACE2: Do 2.zavodu sme sa na poslednu chvilu rozhodli opat na mokre pneu. Polovina pretekarov mali suche a polovina mokre pneumatiky. Uz v zavadzacom kole za SC som vedel ze je to fatalna chyba, lebo trat bola takmer sucha! Strategia teda bola: urobit si naskok pokial gumy neumru..

Po letmom starte sa mi opat podarilo predbehnut s P. Kochtom na “sandwich” obidva Renaulty Clio III a pred prvou zakrutou este aj jeho..
Mokre pneu piskali v kazdej zakrute a nebolo mozne ich ako chladit. Cakal som prehriate a defekt!
Asi v polovine zavod prerusili cervenou vlajkou z dovodu havarie na trati.
Zamieril som do boxov na rychlu vymenu mokrych pneu za suche ale zavod nakoniec predcasne ukoncili.

Stastie stalo na nasej strane!
Tesime sa z double podia a dobre zacatej sezony!
Ostante s name, vidime sa 4.maja na Pannoniaringu! J

27.08.2015

BRNO II – Race #2
"Po najlepšom štarte aký sa mi kedy podaril, sa mi suverénne podarilo vyhrať v našej triede do 3.000ccm!
V poslednom kole ma na chvíľku ohrozil a predbehol Marián Polónyi na BMW 130i ale šachovnicu som nakoniec videl prvý!
Auto fungovalo špičkovo, lepšie ako v prvom závode.
Týmto víťazstvom sme si zabezpečili víťazstvo v triede do 3.000ccm v Slovenskom okruhovom pohári 2015!”

27.08.2015

BRNO II – Race #1
Dramatické preteky predčasne ukončené za SafetyCar sme vo svojej triede vyhrali!
"Perfektný štart a menší náskok sa mi podaril hneď na úvod závodu. Po pár kolách prišli menšie problémy so zapalovaním a zadnými pneumatikami. Časy som robil o 1-2 sec. pomalšie.
Rýchly Petr Šilík to využil a predbehol ma..
Ďaľší atakujúci Marián Polónyi na BMW 130i ma v jednej zo zákrut zostrelil a po hodinách v štrku sa mi podarilo rýchlo sa vrátiť na trať a ešte ho predbehnúť a závod vyhrať.
Vedúcemu Petrovi Šilíkovi v tom istom kole vybuchol motor a vyviazol bez zranení z horiaceho BMW!
Závod bol predčasne ukončený za SafetyCarom z dôvodu jeho havárie a oleja na trati. Auto naštastie nemáme veľmi poškodené. Po nutnom servise pokračujeme do ďaľšej kvalifkácie a druhého závodu. Pocity z víťazstva mám zmiešané.. Tento krát štastie stálo na našej strane!"

09.07.2015

Pannoniaring II – Race #2
“V druhom závode sa mi opäť veľmi dobre podaril štart a nenechal som už nič na náhodu. Vyhral som spôsobom štart-cieľ.. J”

09.07.2015

Pannoniaring II – Race #1
“Po veľmi dobrom štarte som sa zo strategických dôvodov ocitol “až” na 3.mieste. Po chybe Dušana Vicena som nakoniec v prvom závode skončil druhý..
Boli to preteky plné zvratov, z LP pneumatiky v ciely trčali drôty ale šťastie stálo na našej strane. Vyhral Marián Polonyi, takže bodový náskok pred Dušanom Vicenom sme si udržali.” ”

08.05.2015

Brno I
“Obidva preteky nám vyšli bez chyby a technických problémov. Opäť sme vyhrali s veľkým naskokom. V polovici sezóny konštatujeme dominantnú bilanciu, ktorú by sme si chceli udržať.
Ďakujem sponzorom a celému teamu za podporu a perfektnú prácu!”

15.04.2015

Pannoniaring I – Race #2
“Aj keď sa mi štarty úplne nepodarili a stratil som pár miest, nakoniec som vyhral obidva preteky v triede - 3.000ccm.
V druhom závode sa mi dokonca podarilo skončit absolútne na 3.mieste pred Corvette Z06 čo ma tiež veľmi teší!”

15.04.2015

Pannoniaring I – Race #1
“Na Pannoniaringu sme prvý krát, ale okruh mi po pár kolach rýchlo sadol a veľmi mi vyhovuje! Vyžaduje koncetráciu, dynamiku a rytmus, je veľmi technický s veľmi slabým gripom. Pripomína motokárovú dráhu.
Počasie nám zatiaľ praje a organizácia funguje na jednotku!”

27.03.2015

Slovakiaring I – Race #3
“Úžasné preteky! S Dušanom Vicenom sme bojovali v každom kole a až do konca preteku nebolo jasné, kto prvý uvidí šachovnicovú vlajku. Marian Polonyi na 3.mieste vyckaval, že urobíme chybu a využije to. V poslednom kole sa mi však Dušana podarilo opäť predbehnúť a udržať ho za sebou až do cieľa!
Dva závody, dve víťazstvá, perfektný štart do sezóny..”

27.03.2015

Slovakiaring I – Race #2
“Tréningové a kvalifikačné časy naznačili, že by sme mohli v závodoch bojovať o horné priečky.”

27.03.2015

Slovakiaring I – Race #1
“Je to náš prvý pretek v Slovenskom okruhovom poháry. Počasie je chladné, ale suché. Poznáme auto, poznáme okruh, ale nepoznáme konkurenciu, sme plní očakávania.. ”

RECENT POSTS

Pannoniaring II

“V druhom závode sa mi opäť veľmi dobre podaril štart a nenechal som už nič na náhodu. Vyhral som spôsobom ...